Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Notikusi LMB valdes jūlija sēde 06.07.2012

Sviitra

Nedēļas sākumā norisinājās kārtējā Latvijas Mērnieku biedrības valdes sēde. Sēdes dalībnieki informēja par pēdējā laika aktualitātēm saistībā ar plānotām izmaiņām reglamentēto profesiju uzskaitījumā un  profesiju klasifikatorā, Sertificēšanas centra jaunumiem, Mērnieku sporta spēlēm, dažādu projektu virzību. 

Latvijas Mērnieku biedrība (LMB) pēdējā laikā sāk izmantot interneta sniegtās iespējas, lai aktivizētu mērnieku savstarpējo komunikāciju, viedokļu apmaiņu. LMB valdes sēdēs kļuvis ierasts, ka sēdes dalībnieki tajā piedalās ne tikai klātienē, bet arī attālināti, lietojot Skype. Šoreiz sēdē klātienē piedalījās 9 personas (Jānis Klīve, Mārtiņš Reiniks, Kaspars Kojalovičs, Māris Kaļinka, Sigita Jansone, Rinalds Smilga, Baiba Ziemele, Ilze Jankava, Edgars Dreimanis), bet 3 personas klāt bija attālināti (Aigars Ansbergs un Ivars Nudiens no Ventspils un Mārtiņš Platacis no Līgatnes). Šādi attālāko novadu pārstāvji būtiski ieekonomē gan laika, gan finanšu resursus. LMB plāno valdes sēdes padarīt attālināti pieejamas arī visiem biedrības biedriem (ierasties klātienē uz sēdēm ir iespējams arī līdz šim un būs turpmāk). LMB biedrību programmā Skype var atrast profilā „LMB_BIEDRĪBA”.

 

Viens no pirmajiem sēdē apspriestajiem jautājumiem bija par plānotajām izmaiņām Ministru kabineta noteikumos reglamentētām profesijām un tātad arī par profesiju klasifikatoru. Šobrīd reglamentētā profesiju uzskaitījumā joprojām ir zvērināts mērnieks, kas ir neatbilstoši citiem normatīviem. Viedokļu atšķirību dēļ, darba grupas darbs pārcelts no Valsts Zemes dienesta uz LMB. 28.06.2012. sēdē darba grupa uzklausīja vienu no nozares politikas veidotājiem Aizsardzības ministrijas viedokli, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras, profesionālo organizāciju un SIA „ABC” sertifikācijas centra viedokli.

 
LMB Sertifikācijas centra vadītājs Māris Kaļinka ziņoja par SC darbību. Nesen notikusi Sertifikācijas centra padomes sēde, kurā piedalījās pārstāvji gan no LMB, gan arī no ABC Mācību centra. M. Kaļinka ziņoja arī, ka nākamā gada augustā pirmajām sertificētajām personām beigsies sertifikātu termiņi, tāpēc notiks šo personu pārsertifikācija.
 
Jānis Klīve informēja valdes sēdes dalībniekus par sporta spēlēm, kuras Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija plāno rīkot pēc divām nedēļām. Pagājušā gada sporta spēļu uzvarētāji RTU Ģeomātikas studenti ir piemeklējuši šī gada spēļu norises vietu – Ronīšus. Līdzīgi kā attālinātās līdzdalības gadījumā ar Skype, LMB plāno izmantot arī citas modernās komunikācijas iespējas, lai veicinātu mērnieku sabiedrības domu apmaiņu – iespējams, LMB biedriem tiks izveidota Google grupa, caur kuru varētu realizēt aktuālo jautājumu apspriešanas forumu. Vēl J. Klīve informēja, ka Rīgas Domes institūciju jaunās dokumentu iesniegšanas veidlapas, kā arī amatpersonu kontaktinformācija tiks publicēta arī LMB mājaslapā. 
 
Sēdes dalībnieki ziņoja klātesošajiem par vēl vairākām pēdējā laika aktualitātēm, kā arī vēlāk gaidāmiem notikumiem. Baiba Ziemele informēja par integrācijas fonda projekta virzību, Kaspars Kojalovičs iepazīstināja ar pārrunātajiem jautājumiem  Inženierkomunikāciju turētāju sadarbības padomes sēdē, bet Rinalds Smilga pastāstīja par plānoto vēstuli Valsts Zemes dienestam ar 4 aktuālajiem jautājumiem.
 
Nākamo LMB valdes sēdi plānots rīkot augusta beigās. 
 
Komentāri:
 
19.09.2019
17:57
LMB! Kā tur sastāv ar veselības apdrošināšanu?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada aprīlis Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2021. gada 19. aprīlis

Vārda diena:

Vēsma, Fanija
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.