Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

FIG prezidenta ieteikumi ģeotelpiskās informācijas nozarei pašreizējā situācijā 28.03.2020

Sviitra

Kā koronavīrusa COVID-19 pandēmija ietekmē pasaules ģeotelpiskās informācijas industriju? To ekspresintervijā ar Starptautiskās Mērnieku federācijas prezidentu Rūdolfu Štaigeru skaidro žurnāls “GIM-International”. 

 
Viena no tiešākajām vīrusa ārkārtas situācijas radītajām sekām ir dažādu pasākumu atcelšana. Arī FIG paziņojusi, ka COVID-19 dēļ atceļ šāgada maijā Amsterdamā paredzēto “FIG Working Week” (“Semināru nedēļu”). “Esam ļoti vīlušies, jo bijām saņēmuši daudzsološu skaitu dalībnieku pieteikumu, sagatavošanās darbi jau ritēja pilnā sparā. Sākumā bijām plānojuši, ka semināru nedēļu varētu pārcelt uz šāgada augustu, taču pēcāk atmetām šo domu, jo šobrīd nav zināms, kāda būs situācijas ilgtermiņa ietekme uz starptautisko pārvietošanos,” stāsta FIG prezidents R. Štaigers.  
 
Tomēr krietni lielāka un potenciāli bīstamāka vīrusa radītā haosa blakne ir kopējā ekonomikas straujā sabremzēšanās, kas neiet secen arī ģeotelpiskās informācijas industrijai. R. Štaigers atzīst, ka FIG nav nekāda “ģenerālplāna”, kā palīdzēt nozarei šajā laikā, jo gan katra uzņēmuma (atkarībā no tā lieluma un piedāvātajiem produktiem/pakalpojumiem), gan katras valsts situācija un risināmie izaicinājumi esot atšķirīgi. Tomēr kopumā pats svarīgākais esot “saglabāt biznesu (līgumus) dzīvus, neatkarīgi no uzņēmuma izmēra. Manā dzimtenē Vācijā valdība sola dāsnu finansiālo atbalstu, īpaši mazajiem uzņēmumiem, taču zināms, ka realitātē šie solījumi bieži vien izrādās pārāk birokrātiski, un reti ir tiešām ātri un efektīvi,” skeptisks ir FIG prezidents.  
 
Tomēr viņš nāk klajā arī ar pozitīvu vēstījumu, iezīmējot iespējamos optimistiskos scenārijus, kā saglabāt vai pat vairot biznesa apgriezienus arī krīzes situācijā: “Šobrīd mums visiem jāsēž savos “mājas birojos”, jāizvairās no fiziska kontakta ar kolēģiem. Šis būtu īstais laiks attīstīt jaunas idejas, jaunus projektus, ar jaunu programmatūru, kam mums nebija laiks līdz šim. Būtu lieliski šobrīd rast iespējas jaunu ideju attīstībai, lai brīdī, kad krīze būs beigusies, šīs idejas varētu pārvērsties jaunos produktos un pakalpojumos!”  
 
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Šodiena 2020. gada 14. augusts

Vārda diena:

Zelma, Zemgus, Virma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri

"Labs" Darba pazemojums:

Šī bija LIELISKĀ IESPĒJA (teksts no 30.05.2018.): “Labdien! Piedāvāju iespēju kļūt par vecāko metodikas ekspertu zemes kadastrālajā uzmērīšanā. Varbūt Tev ir apnicis skraidīt pa lauku? Varbūt Tev ir vēlēšanās sakārtot nejēdzības ar kurām ikdienā saskaries? Varbūt Tev vienkārši gribas pārmaiņas savā dzīvē? Valsts zemes dienestā ir brīva vakance un Tev ir lieliska iespēja kļūt par cilvēku, kurš veido un realizē ZKU metodiku visā Latvijā. Galvenie darba pienākumi ir saistīti ar ZKU idejas attīstību un palīdzēšanu kā mērniekiem tā arī kolēģiem zemes dienestā. Tev būs precīzi jāpārzina normatīvie akti un jāspēj atrisināt problēmas ar kurām ikdienā saskaras mērnieki un zemes dienesta kontrolieri. Un pacietīgi jāuzklausa un jāpalīdz zemes īpašniekiem, kuri bieži vien apmaldās nebūt ne tik vienkāršajā ZKU pasaulē. Darba vieta Tev būs Rīgā pašā Daugavas malā 11.novembra krastmalā 31. Alga šim amatam ir noteikta no 827€ līdz 1100€ atkarībā no piešķiramās kategorijas. Ir arī veselības apdrošināšana, papildu atvaļinājuma dienas un atvaļinājuma pabalsts atkarībā no Tava darba novērtējuma. Ja esi ieinteresēts, piezvani vai uzraksti man un atbildēšu uz Taviem jautājumiem. P.S. Šis e-pasts ir nosūtīts visiem ZKU un ZIP mērniekiem, kuru kontakti norādīti sertificēšanas centru mājas lapās. VIESTURS AIGARS daļas vadītājs Valts zemes dienests Kadastra departamenta Mērniecības daļa tālrunis: 67038678 adrese: 11.novembra krastmala 31, Rīga, LV-1050”.
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.