Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Izsludināts arhitektūras konkurss, balvu fonds - 20 tūkstoši eiro 24.09.2020

Sviitra

Konkurss “Pilsētas pielāgošana” aicina arhitektus un studentus no visas pasaules atrast veidus, kā izveidot daudzfunkcionālas ēkas, kas spētu pielāgoties pilsētvides mainīgajām vajadzībām. Ēkas dzīves ciklā demogrāfisko, kultūras vai politisko izmaiņu dēļ prasības var krasi mainīties - var būt nepieciešamas mazāk biroju telpas un vairāk bērnudārzi. Vai otrādi.

Ir ierasts, ka ēkas ir statiskas. Tās kalpo mērķim, kuram tās tika paredzētas. Bet pilsētai attīstoties un kopienas vajadzības mainoties, tā kļūst par problēmu. Moduļu konstrukcijas ar pielāgojamiem koka izstrādājumiem, kā Kerto LVL, atrisina šo problēmu, ļaujot izveidot pielāgojamas, ilgtspējīgas un  izmaksu ziņā konkurētspējīgas konstrukcijas. Ir pienācis laiks piedāvāt risinājumus, kas mainās līdzi pilsētas mainīgajām vajadzībām. Ir pienācis laiks veidot pilsētas adaptēšanos.

Papildus pielāgošanās spējām, pilsētas konstrukcijām ir jākļūst efektīvākām un dabai draudzīgākām. Būvniecības nozare saražo vairāk nekā 30% no pasaules CO2 emisijām, savukārt koks dara pretējo – tas uzkrāj oglekli. Apstrādāts koksne ir konkurētspējīga izmaksu ziņā, jo tā ļauj būvniecību veikt ātri - ar iepriekš sagatavotiem materiāliem un moduļiem. Šie materiāli ir pielāgojami un dod iespēju pielāgojamām konstrukcijām.

Koka konstrukciju ir viegli pielāgot dažādās situācijās. Koks ir adaptējams: ar to ir viegli būvēt, bet arī viegli to izjaukt un pārbūvēt, atbilstoši mainīgajām vajadzībām,” saka Rahele Balatčeva (Rahel Belatchewa), zviedru arhitekte un viena no konkursa žūrijas locekļiem.

Pirmās vietas ieguvējs saņems 15 000 eiro

Konkursu organizē “Metsä Group”, Aalto Universitāte un Somijas Vides ministrija. Dalībnieki uzdevums ir izvēlēties centrāli izvietotu brīvu zemes gabalu pilsētas teritorijā un izstrādāt inovatīvu koka moduļu sabiedrisko ēku vai ēku kompleksu, kurš viegli pielāgotos sabiedrības mainīgajām vajadzībām. Papildus vizuālajiem un funkcionālajiem kritērijiem, dizainā ir jāuzrāda (1.) pielāgošanās spēja, (2.) modularitāte un (3.) ilgtspējība. Pirmās vietas balva ir 15 000 €, otrās vietas - 5000 €.

Konkursam pieteikties iespējams līdz 2020. gada 31. decembrim, pulksten 24:00 pēc Centrāleiropas laika. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Uzvarētāji tiks paziņoti 2021. gada februārī.

Žūrijas locekļi ir Endrjū Skots (Andrew Scott), arhitektūras un urbānisma profesors Masačūsetas Tehnoloģiju institūtā, Rahele Belatčeva (Rahel Belatchew), Zviedrijas arhitektu biroja “Belatchew Arkitekter” dibinātāja un galvenā arhitekte un Minna Riska, Norvēģijas arhitektu biroja “MDH Arkitekter” partnere.

Tehnoloģiski attīrīta koksne nodrošina efektīvu un videi draudzīgu būvniecību. Es ar nepacietību gaidu jaunus, inovatīvus projektus, kuri ņem vērā visu ēkas dzīves ciklu,” teic Metsä Group prezidents un izpilddirektors Ilka Hemela (Ilkka Hämälä).

Mums ir jāatrod veids, kā radīt daudzfunkcionālas ēkas, kas būtu pielāgojamas sabiedrības mainīgajām vajadzībām. Mums ir jāpadara savas pilsētas pielāgojamas nepieciešamībām.

Vairāk informācijas par konkursu atrodama www.urbanadaptation.com.

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.