Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Latvija viena no pirmajām ES valstīm datu apmaiņā starp COVID izsekošanas aplikācijām 28.09.2020

Sviitra

 Eiropas Komisija izveidojusi savietojamības servisu starp tās dalībvalstu kontaktu izsekošanas aplikācijām, kas radītas saistībā ar COVID-19 pandēmiju (kā "Apturi Covid"). Starp dažām pirmajām valstīm, kuru serveri testa režīmā savstarpēji sazināsies, tikusi nosaukta arī Latvija (vēl arī Čehija, Dānija, Vācija, Īrija un Itālija). Tā kā Eiropas Komisija lēmusi, ka kontaktu izsekošanai jānotiek decentralizēti, tiek pieņemts, ka šo gala serveru darbība ir anonimizēta un nesniedz piekļuvi datiem nevienai no iesaistīto valstu institūcijām. Galvenā iniciatīvas jēga esot tā, lai šādu aplikāciju lietotājiem, šķērsojot robežu, nav telefona jāinstalē ikreiz jauna (konkrētās valsts, kurā tiek iebraukts) kontaktu izsekošanas aplikācija. Vairāk: https://www.geospatialworld.net/news/eu-introduces-app-to-integrate-continent-wide-contact-tracing/

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.