Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

"Starlink" satelītu skaits jau tuvojas tūkstotim 30.11.2020

Sviitra

 24. novembrī notikusi kārtējā "Starlink" satelītu palaišana kosmosā - šajā reizē uzstādīts jauns rekords, ar Falcon 9 raķeti nogādājot orbītā uzreiz 60 satelītinterneta projektam paredzētos satelītus (vienlaikus tā bijusi arī jubilejas - simtā - palaišanas reize Falcon 9 nesējraķetēm). Kopumā uzņēmums SpaceX kosmosā nogādājis jau 955 Starlink satelītus, no kuriem orbītā riņķo 895. Platjoslas interneta serviss jau tiek izmēģināts ASV un Kanādas dienvidos, plašāks "beta tests" tiekot plāntos janvārī vai februārī. Novembrī kompānija lūgusi atļauju sākt izvietot 58 satelītus heliosinhronajā orbītā (97,6 grādu slīpumā), kas ļautu uzsākt interneta pārraidi Aļaskas teritorijā. Tikušas atrisinātas arī nesaskaņas ar konkurējošo "Amazon" projektu "Kuiper", vienojoties, ka Starlink satelīti neriņķos augstāk par 570-580 kilometriem, atstājot Kuiper satelītiem 590 km augstuma orbītu. Tiesa gan, iejaucies vēl viens satelītu operators Viasat, kas iesniedzis sūdzību par SpaceX ASV Federālajā Sakaru komisijā, sakot, ka to darbības apdraudot orbitālo drošību. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. janvāris

Vārda diena:

Tenis, Dravis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.