Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Ievads nozarē
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

“Virtuālā mērniecība” - vēl viena Covid-19 veicināta tendence 30.11.2020

Sviitra

 Koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laikā arvien lielāku lomu mērniecībā spēlē jaunākie tehnoloģiju sasniegumi. Laikā, kad ceļošanas un citu vīrusa radīto ierobežojumu dēļ mērniecības profesionāļiem bieži nav iespējams nokļūt līdz konkrētajam objektam, talkā (kur tas iespējams) nāk attālinātās mērniecības risinājumi - modelēšana, vizualizācija.

“Esam veikuši lāzerskenēšanas mērījumus enerģētikas infrastruktūras objektam, kurš sācis deformēties, taču patlaban, ceļošanas aizliegumu dēļ, vairs nevaram apmeklēt šo vietu, lai izpētītu, kas tieši rada šīs deformācijas. Risinājums ir lietot mūsu rīcībā esošos lāzerskenēšanas datus, lai izveidotu virtuālo tiešsaistes modeli trīs dimensijās, kurā iespējams digitāli veikt mērījumus un analizēt deformācijas attālināti,” ar savu pieredzi žurnālam “GIM Magazine” dalījusies Kanādas mērniecības firma “Challenger Geomatics”.  

Kā skaidro uzņēmums, daļā no situācijām, lai radītu šādas vizualizācijas, nemaz nav nepieciešama jaunu datu ieguve - tās iespējams salikt kopā, izmantojot jau eksistējošos datus. Savukārt gadījumos, kur jauni dati ir nepieciešami, esot iespējams izmantot dažādas tālizpētes tehnoloģijas - no jau minētās lāzerskenēšanas līdz ortofotogrāfijām, dronu iegūtiem datiem un arī satelītattēliem. Savukārt pašu 3D vizualizāciju apskates vizītes tiek organizētas virtuālajā vidē ar dažādu tai piemērotu digitālo rīku palīdzību.

Pieprasījums pēc tālizpētes un virtuālās vizualizācijas nemazināšoties arī pēc tam, kad vīruss beidzot būs pieveikts un atkal kļūs iespējamas fiziskas vizītes objektos, pārliecināti kanādiešu uzņēmēji. Klienti apzinoties šīs metodes priekšrocības, jo tas sniedzot ievērojamu laika un izmaksu ietaupījumu. Avots

 

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada janvāris Arrow_right
P O T C P S S
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2021. gada 17. janvāris

Vārda diena:

Tenis, Dravis
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.