Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

EuroGraphics aicina valdības koordinēt ģeotelpisko datu lietojumu klimata krīzes risināšanai 26.10.2021

Sviitra

Eiropas kartogrāfijas un kadastra aģentūru asociācija EuroGraphics izplatījusi aicinājumu valstu valdībām atzīt ģeotelpisko (atrašanās vietas) datu svarīgo lomu klimata pārmaiņu radīto izaicinājumu risināšanā. Galvenās rekomendācijas ir - pieņemt oficiālu lēmumu vienuviet apkopot uzticamu informāciju no dažādiem datu avotiem (valdībām, privātkompānijām, akadēmiskajām un izpētes institūcijām, nevalstiskajām organizācijām un civilās sabiedrības); uzlabot datu infrastruktūru un datu bāzes, investējot augstas kvalitātes ģeotelpisko datu vākšanā un uzturēšanā. "Ģeotelpiskie dati ir izšķiroši svarīgi, pieņemot lēmumus klimata izmaiņu sakarā, to pierādīja kaut vai šāgada plūdi Beļģijā, Vācijā un Nīderlandē. Dati un tehnoloģijas jau ir pieejamas, šobrīd ir nepieciešama politiskā griba ieguldīt šo datu apkopošanā, koordinācijā un inteliģentā pielietojumā," uzsvēris EuroGraphics ģenerālsekretārs Lea Bodosjans. Ar EuroGraphics aicinājumu var iepazīties šeit: https://www.ordnancesurvey.co.uk/documents/cambridge-conference/statement-paper-climate-challenges.pdf

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2021. gada decembris Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2021. gada 9. decembris

Vārda diena:

Sarmīte, Tabita
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.