Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Jaunumi
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
 
Iepirkumi
Konkursi
Rezultāti
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Teritorijas plānošanā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Par portālu
Pasūtītājiem
Terminu vārdnīca
Ievads nozarē
Forums Galerija Blogi Sludinājumi
Sviitra

11.07.2020 Publicēti unikāli dati par Latvijas zemes virsmas, veģetācijas un ēku augstumu

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra publicējusi unikālus datus par visas Latvijas teritorijas zemes virsmas, veģetācijas un ēku augstumu jeb digitālā augstuma modeļa pamatdatus, noslēdzot vērienīgu Latvijas vienlaidu aerolāzerskenēšanas projektu, kas tika uzsākts 2013. gadā.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras tīmekļvietnē www.lgia.gov.lv un Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv publicētie dati ļauj sagatavot digitālu reljefa modeli, kas raksturo pašu zemes virsmu, kā arī digitālu virsmas modeli, kas raksturo zemes virsmu ar uz tā esošo veģetāciju, būvēm, rūpniecības un transporta infrastruktūras objektiem.

Ar aerolāzerskenēšanas metodi iegūtos datus var pielietot dažādās nozarēs – sākot no inženierzinātnes un infrastruktūras dizaina līdz lidojuma simulācijām, transporta sistēmām, arheoloģijai, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un vides aizsardzībai.

Digitālā reljefa modeļa datus var izmantot, piemēram, lai veiktu plūdu modelēšanu. Savukārt, analizējot digitālā virsmas modeļa datus, var izskaidrot procesus, kas notiek uz zemes virsmas, lai pieņemtu lēmumus vides aizsardzības jomā. Digitālā virsmas modeļa datus izmanto arī komunikāciju torņu izvietošanā, lai noskaidrotu iespējami labāko teritorijas pārklājumu.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra Latvijas vienlaidu aerolāzerskenēšanu uzsāka 2013. gada rudenī, lai sākotnēji sagatavotu digitālo reljefa modeli plūdu riska modelēšanai atsevišķās Daugavas upes baseina teritorijās. Šajā projekta posmā skenēšana tika veikta 3 940 km2 Latvijas teritorijas. Sākot ar 2014. gadu, katru gadu tika noskenēti no 6 000 līdz pat 16 000 km². Projekts noslēdzās 2019. gadā, veicot  aerolāzerskenēšanu 11 635 km² Ziemeļvidzemes teritorijas.

Latvijas teritorijas aerolāzerskenēšana tika veikta ar augstu precizitāti, nodrošinot pietiekamu reljefa datu precizitāti, jau sākot ar mērogu 1:2 000.  Datu apstrādes tehnoloģija balstījās uz iegūto lāzerskenēšanas punktu automātisku klasificēšanu vairākos līmeņos – zemes punkti, zemā, vidējā un augstā veģetācija, kā arī būves. Lai iegūtu pēc iespējas precīzāku reljefa modeli, zemes punkti tika precizēti arī manuāli.

Jaunā digitālā reljefa modeļa datus Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra izmanto, topogrāfiskajās kartēs pakāpeniski aizstājot līdzšinējo reljefa informāciju. Salīdzinot jaunos aerolāzerskenēšanas datus ar reljefa informāciju agrāk izdotajās kartēs, datu precizitāte īpaši uzlabojusies teritorijās, ko klāj mežs un krūmi, kā arī cilvēka intensīvas darbības teritorijās.

Aerolāzerskenēšana ir precīza un efektīva Zemes virsmas datu saņemšanas metode, izmantojot gaismas uztveršanas un noteikšanas tehnoloģiju. Aerolāzerskenēšanas iekārtas novieto uz lidaparāta klāja, un ar to palīdzību iegūst informāciju par zemes virsmu trīsdimensiju punktu mākoņa veidā, kur katram punktam ir konkrētas telpiskās koordinātas. Iegūtie dati pēc tam ļauj datorā izveidot precīzu objekta trīsdimensiju modeli.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir vadošā iestāde valsts politikas īstenošanā ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomā. Tās galvenie uzdevumi ir ģeodēziskās atskaites sistēmas izveides uzraudzība un koordinēšana, kā arī globālās pozicionēšanas bāzes staciju sistēmas izveide un uzturēšana. Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra uzmēra valsts robežu, iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus civilām un militārām vajadzībām – valsts ģeodēzisko informāciju, ortofoto kartes, digitālos augstuma modeļus,   topogrāfiskās kartes un Vietvārdu datu bāzi.

30.06.2020 InterGeo šogad notiks digitālā formātā

 Ikgadējais ģeotelpiskās industrijas forums InterGeo šogad klātienē nenotiks, jo Berlīnē oktobrī pastāvēs pulcēšanās ierobežojums (līdz 1000 cilvēkiem). Tāpēc nolemts, ka šāgada InterGeo notiks digitālā formātā. Norises laiks nemainās - no 13. līdz 15. oktobrim. Digitālā formātā notiks gan konferences uzstāšanās, gan arī ierastā instrumentu izstāde. Sīkāku informāciju organizatori vēl sniegs laika gaitā. Oriģinālziņa

25.06.2020 Briti izveido urbāno "karstuma salu" karti

 Lielbritānijas Kartogrāfijas aģentūra sadarbībā ar 4 Earth Intelligence izveidojuši pirmo Lielbritānijas karti ar ielas detalizācijas līmeni, kurā attēlotas teritorijas, kas ir potenciālas riska zonas ar iespējami paaugstinātu gaisa temperatūru. Izmantojot satelītu attēlus un automatizētus algoritmus, tikuši identificēti "karstie punkti" (vārda tiešā nozīmē) - vietas, parasti urbānajā vidē, kur temperatūra var būt 3-4 grādus augstāka, izveidojot tā saucamās "urbānās karstuma salas". Dati palīdzēšot labāk plānot, kā pasargāt pašus ievainojamākus iedzīvotājus. Aprēķināts, ka 2019. gadā Lielbritānijā karstuma viļņi izraisīja gandrīz 900 cilvēku nāvi. Oriģinālziņa

25.06.2020 VZD ģenerāldirektora amata konkursā palikuši 3 pretendenti

 Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora atlases komisija pieņēmusi lēmumu uz konkursa trešo kārtu izvirzīt 3 pretendentus. Otrās kārtas laikā pretendenti klātienē tikās ar konkursa komisiju un intervijas laikā skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, sniedza atbildes uz komisijas uzdotajiem jautājumiem, kā arī prezentēja savu redzējumu par iestādes attīstību turpmākajos piecos gados.

 
Pretendenti, kas ir izvirzīti uz konkursa trešo kārtu, kompetenču intervijas laikā demonstrēs savas vadības kompetences šādās jomās: stratēģiskais redzējums, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, darbinieku motivēšana un attīstīšana, pārmaiņu vadīšana un orientācija uz rezultātu sasniegšanu.
 
Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts tieslietu ministram, kurš pieņems lēmumu par pretendenta kandidatūras virzīšanu apstiprinājumam Ministru kabinetā.
 
Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina un Tieslietu ministrijas Personālvadības departamenta direktore Airisa Auzāne. Ar padomdevēju tiesībām piedalās pārstāvji no Latvijas Mērnieku biedrības un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas.

31.05.2020 Google atkal iesūdzēta tiesā par datu vākšanu

 Arizonas štats iesūdzējis tiesā Google par veidu, kā kompānija vāc datus no Android operētājsistēmas lietotājiem mobilajos telefonos. Arizonas štata pašvaldība uzskata, ka Google lieto maldinošas un negodīgas prakses, lai iegūtu lietotāju atrašanās vietas datus un izmantotu tos savu reklāmdevēju interesēs. Arizonas štats pieprasa, lai Google pārtrauktu piekopt šādas prakses, kā arī, lai kompānija atklātu, cik daudz tā nopelna tieši no tām aktivitātēm, kas bāzētas uz Arizonas štatā dzīvojošajiem Google produktu un pakalpojumu lietotājiem. Oriģinālziņa

31.05.2020 Ķīnas ģeodēzisti testē GNSS ekstrēmos apstākļos - Everesta virsotnē

 Ķīnas ģeodēzisti 27. maijā uzkāpuši pasaules augstākajā virsotnē Everestā, lai pārbaudītu, kā iespējams uzmērīt tās augstumu, izmantojot Beidou navigācijas sistēmu un Ķīnā ražoto GNSS uztvērēju CHC Navigation P5. Galvenās grūtības gandrīz 9 kilometru augstumā gan cilvēka organismam, gan ģeodēzijas aparatūrai sagādājot ekstrēmi zemā temperatūra (Everesta virsotnē tā var nokrist līdz pat mīnus 45 grādiem), kā arī ļoti zemais gaisa spiediens (30 kilopaskāli normālo 101 kilopaskālu vietā). Tomēr militārās klases ģeodēziskie instrumenti, kas īpaši radīti šiem apstākļiem, uzdevumus esot paveikuši sekmīgi. Oriģinālziņa

30.05.2020 Ar satelītu palīdzību identificē metāna noplūdes

 Kāds Eiropas jaunuzņēmums izveidojis tehnoloģiju, kas, izmantojot Eiropas Kosmosa aģentūras satelītu programmas Copernicus satelīta Sentinel-5 Precursor, kā arī Sentinel-1 un Sentinel-2 datus, spēj identificēt metāna noplūdes vietas visā pasaulē un tādējādi brīdināt iestādes un mobilizēt tās rīcībai iespējamas katastrofas novēršanai. Līdzās satelītu datiem tiek izmantoti arī zemes sensoru dati un pat sociālo mediju informācija - tas viss tiek apstrādāts ar sarežģītiem mākslīgā intelekta algoritmiem. Metāns ir otra nozīmīgāka "siltumnīcas gāze" pēc slāpekļa dioksīda. Ikkatrā brīdī pasaulē ir ap 100 vietu, kur metāns izdalās lielos daudzumos, bet lielākā daļa no tām esot cilvēka darbības rezultāts, ko iespējams novērst, saka tehnoloģiju autoru kompānijas vadītājs Antoins Rostāns. Oriģinālziņa

30.05.2020 Amsterdamas dronu izstāde šogad notiks virtuālā formātā

Bezpilota lidaparātu izstāde "Commercial UAV Expo Europe 2020" šogad tikšot organizēta attālināti - virtuālā formātā, paziņojuši organizatori. Pasākums noritēs digitālā tiešraidē Amsterdamas Dronu Nedēļas (Amsterdam Drone Week) ietvaros no šāgada 1. līdz 3. decembrim. Notiks gan virtuālās izstādes un prezentācijas, gan paneļdiskusijas, papildinātas ar interaktīvām jautājumu un atbilžu sesijām un čata iespējām. Oriģinālziņa

30.05.2020 ES iesaistījusies lidojumu programmā uz Mēnesi

 Eiropas Kosmosa aģentūra parakstījusi 250 miljonus eiro vērtu līgumu ar Airbus par trešā Eiropas Servisa moduļa izgatavošanu amerikāņu kosmonautu pilotētajam kosmosa kuģim Orion. Šo moduli plānots izmantot 2024. gadā lidojumā uz Mēnesi, kas iecerēta kā pirmā nolaišanās uz Zemes kaimiņa pēdējo 50 gadu laikā kopš Apollo 17 lidojuma. Pirms tam iecerēti divi sagatavošanās lidojumi - jau nākamgad plānots palaist testa lidojumā (bez kosmonautu klātbūtnes) Orion ar pirmo Eiropas Servisa moduli (Artemis I), savukārt otrais Servisa modulis tiks izmantots jau astronautu pilotētā lidojumā līdz Mēnesim, apkārt tam un atpakaļ līdz Zemei. Oriģinālziņa

30.05.2020 GEO Business tomēr pārcelts uz nākamo gadu

 Lielākais Lielbritānijas ģeotelpiskās informācijas forums GEO Business, kas sākotnēji bija pārcelts uz rudeni, COVID-19 epidēmijas dēļ tomēr šogad nenotiks, paziņojuši pasākuma organizatori. Joprojām esot pārāk daudz neskaidrību saistībā ar ceļošanas ierobežojumiem, viesnīcu darbību, sociālās distancēšanās ierobežojumiem un privātkompāniju politiku. Līdz ar to nākamais GEO Business datums tagad noteikts 2021. gada 19. un 20. maijs, norises vieta ExCeL centrs Londonā. Vienlaikus notiks arī Digital Construction Week - svarīgākais Lielbritānijas pasākums, kas veltīts digitālās būvniecības, inženierijas jomām. Oriģinālziņa

29.05.2020 Dubaja noslēdz līgumu ar Ordnance Survey

 Lielbritānijas Kartogrāfijas aģentūra Ordnance Survey noslēgusi līgumu ar Dubajas pašvaldību par tās ģeotelpiskās informācijas jomas iespēju attīstīšanu. Īpašs uzsvars tikšot likts uz attālinātās izpētes tehnoloģiju attīstību, kā arī datu pārvaldības sistēmas uzlabošanu. Šis nav pirmais Ordnance Survey un Dubajas kopīgais sadarbības projekts - jau pirms padsmit gadiem tika sākta sadarbība, kad briti izveidoja klimata pārmaiņu identificēšanas un dabas vides monitoringa sistēmu Apvienotajiem Arābu emirātiem. Oriģinālziņa

29.05.2020 Irkutskā ar satelītu palīdzību cīnās pret nelegālu mežu izciršanu

 Krievijā, Irkutskas reģionā mežu apgabali tiek monitorēti ar satelītu palīdzību, tādējādi cerot noķert nelegālos mežu izcirtējus. Tiks uzņemts divas satelītfotogrāfijas vienai un tai pašai vietai divos dažādos laikos, lai vērotu, vai mežu apaugums nav samazinājies. Ja konstatēta izciršana, inspektori dosies uz vietas, lai noskaidrotu, vai tā ir legāla vai ne. Kopumā šādi šogad tiks monitorēti 43,7 miljoni hektāru meža. Sistēma darbojas jau četrus gadus un esot samērā efektīva - pārkāpumu skaits samazināts par 15%. Oriģinālziņa

25.05.2020 ES brīdina - izsekošanas aplikācijas jāatslēdz, tiklīdz pandēmija beigsies

 Eiropas Savienības tieslietu komisārs Didjē Reinderss brīdinājis, ka mobilās aplikācijas, ko ES valstu valdības izmanto koronavīrusa inficēto izsekošanai un vīrusa izplatības ierobežošanai, būs jāizbeidz lietot, tiklīdz pandēmijas krīze būs beigusies. Reinderss sacījis, ka šāda sistēma ļauj amatpersonām, kā arī hakeriem un privātkompānijām izspiegot iedzīvotājus, kas var beigties ar "katastrofisku" sabiedrības uzticības zudumu. Oriģinālziņa

25.05.2020 ES pasūta pretdronu tehnoloģijas policijas vajadzībām

 Eiropas Savienība izvēlējusies Austrālijas kompānijas DroneShield ražotos risinājumus pretdronu aizsardzībai policijas vajadzībām. DroneShield nodrošina tehnoloģiju, kas spēja deaktivēt dronus, kas tiek uzskatīti par draudiem, un ar šo tehnoloģiju tiks apgādātas policijas vienības dažādās ES valstīs. Iepriekš kompānija savus pretdronu produktus pārdevusi arī ASV un Lielbritānijai. Oriģinālziņa

19.05.2020 Aicina pieteikties konkursā uz Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amatu (1)

 Pirmdien, 18. maijā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 8. jūnijam.

 
Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas: maģistra grāds sociālajās zinātnēs, tiesību zinātnēs, dabas zinātnēs, informācijas tehnoloģijās vai inženierzinātnēs, kā arī pēdējo 5 gadu laikā gūta ne mazāk kā triju gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā ar vismaz 20 padotajiem darbiniekiem. Tāpat no amata pretendentiem tiek sagaidītas zināšanas par zemes politikas un valsts informāciju sistēmu uzturēšanas un attīstības jautājumiem, kā arī pieredze projekta izstrādāšanā un īstenošanā, īstenošanā un/vai vadīšanā. Veiksmīga pārmaiņu vadības pieredze tiks uzskatīta par priekšrocību.
 
No pretendentiem tiek sagaidīta vēlams vismaz divu gadu pieredze privātā un/vai publiskā finansējuma piesaistē, tai skaitā arī Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansējuma piesaistē, kā arī izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvā procesa un budžeta plānošanas jautājumiem.
 
Amata pretendentiem jābūt arī ar angļu valodas zināšanām B2 līmenī un ar sistemātisku pieeju jautājumu risināšanā, spēju uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās. Nepieciešamas stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes.
 
Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī izklāstīs savu redzējumu par Valsts zemes dienesta attīstību turpmākajos piecos gados. Pretendenti, kuri tiks izvirzīti uz trešo kārtu, tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu un orientāciju uz rezultātu sasniegšanu. Šos atlases procesus Valsts kanceleja ir gatava nodrošināt attālināti.
 
Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts apstiprināšanai Ministru kabinetā. Ieņemot amatu, nākamais Valsts zemes dienesta ģenerāldirektors saņems mēnešalgu 2353 euro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas, kā arī iespēju īstenot inovatīvas pārmaiņas valsts pārvaldes procesos un pakalpojumu nodrošināšanā. Tāpat tiks nodrošināta iespēja piedalīties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā, tādējādi veicinot profesionālo attīstību.
 
Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un tiks publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, MK tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.
 
Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina un Tieslietu ministrijas Personālvadības departamenta direktore Airisa Auzāne. Ar padomdevēju tiesībām tiks aicināti piedalīties pārstāvji no Latvijas Mērnieku biedrības un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas.

18.05.2020 NASA pētīs COVID-19 pandēmijas ietekmi uz vidi un sociālekonomiskiem procesiem

 NASA uzsākusi četru projektu finansēšanu, lai noskaidrotu COVID-19 pandēmijas ietekmi uz vairākiem globāliem procesiem. Primāri tiks pētīti vairāki piesārņojuma izmaiņu aspekti. Kā jau konstatēts satelītuzņēmumos, kopš pandēmijas sākuma daudzos pasaules reģionos ievērojami sarucis gaisa piesārņojums, tomēr pagaidām vēl nav skaidra šī procesa ilgtermiņa noturība un ietekme uz atmosfēras ķīmisko sastāvu. To plānots pētīt, kombinējot satelītu un meteoroloģiskos datus. Gaisa kvalitāte ir saistīta arī ar ūdeņu kvalitāti - vienā no NASA finansētajiem projektiem pētīs to, kā mainījusies ūdens kvalitāte ASV piekrastē Ņujorkas tuvumā. Tāpat tiks pētīti arī satelītu nakts uzņēmumi, lai saprastu, kā karantīnas pasākumi ietekmējuši ekonomiskos un sociālos procesos, novērojot enerģijas lietojuma pārmaiņas, cilvēku pārvietošanos un citas aktivitātes. Oriģinālziņa  

18.05.2020 Izveidota karte, kas izseko COVID-19 simptomu izplatībai ASV

 Facebook izveidojis karti, kurā redzams, cik liels procents iedzīvotāju katrā no ASV štatiem aptaujā informējuši par to, ka jūt COVID-19 raksturīgos simptomus. Aptauja veikta sadarbībā ar Kārnegija Melona universitāti, un autori uzskata, ka šādas kartes, kas indikatīvi norāda saslimstības izplatību, varētu palīdzēt valsts struktūrām plānot laicīgu resursu novirzīšanu uz tiem reģioniem, kur paredzama lielāka nepieciešamība pēc tiem. Kartes dati tikšot atjaunoti ik dienu. Oriģinālziņa

30.04.2020 Eiropā divas atšķirīgas pieejas COVID-19 kontaktu izsekošanas aplikāciju lietojumā

 Eiropas valstis izvēlas atšķirīgu pieeju, kā sabalansēt privātuma aizsardzību un COVID-19 cilvēku savstarpējo kontaktu izsekojošo mobilo tālruņu aplikāciju darbību. Dažas valstis, kā, piemēram, Franciju un Lielbritānija devušas priekšroku centralizētām sistēmām, kas tieši izseko indivīdus un rada lielākus privātuma riskus. Savukārt Šveice, Austrija, Igaunija un Vācija izvēlas decentralizētās aplikācijas, kas nesūta datus uz kopējo serveri, bet, balstoties uz bluetooth tehnoloģiju, informē tikai pašus viedtālruņu īpašniekus (par to, ka tuvumā atrodas cits aplikācijas lietotājs, un, gadījumā, ja kādam tiek vēlāk atklāts COVID-19, var izsekot kontaktēšanās vēsturi). Tiek uzskatīts, ka šādas aplikācijas varētu ievērojami palīdzēt valdību noteikto pandēmijas ierobežojumu atcelšanā. Oriģinālziņa

30.04.2020 Signālu pārraidi sākuši pirmie GPS 3. paaudzes satelīti

 Šāgada janvārī GPS satelīts "Vespucci" kļuva par pirmo GPS 3. paaudzes satelītu, kas uzsāka signāla pārraidīšanu uz Zemi, savukārt 13. martā tam sekoja arī otrais GPS III satelīts -  "Magellan". "Vespucci" kosmosā tika nogādāts jau 2018. gada decembrī, savukārt "Magellan" - pagājušā gada augustā. Portālā GPS World iespējams lasīt detalizētu analīzi par pirmajiem no šiem satelītiem saņemtajiem signālu datiem: https://www.gpsworld.com/gps-iii-magellan-starts-signal-transmission/

29.04.2020 Koronavīrusa ĢIS aplikāciju saraksts

 Kopš koronavīrusa pandēmijas izplešanās sākuma radītas dažādas aplikācijas, kas izmanto satelītnavigāciju un citus ģeotelpisko datu risinājumus, lai monitorētu vīrusa izplatību un kartētu to. Eiropas Kosmosa aģentūras sadarbības organizācija - Eiropas Globālās Satelītu Navigācijas sistēmas aģentūra sadarbībā ar Eiropas Komisiju izveidojusi un publicējusi sarakstu ar šāda tipa aplikācijām. Sarakstā iekļautas aplikācijas, kas jau darbojas un ir pieejamas viedtālruņu aplikāciju veikalos, un kas var praktiski palīdzēt ikdienas dzīves organizācijā, kā, piemēram, preču loģistikā, rindu kārtošanā lielveikalos, utt. Aplikāciju sarakstu var aplūkot šeit: https://www.gsa.europa.eu/GNSS4Crisis

Sviitra
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2020. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2020. gada 14. jūlijs

Vārda diena:

Ritvars, Oskars, Anvars
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.